The Old Blood je v každém ohledu fádnější a vlastně horší než originál. Ale vzhledem k tomu, že originál byl výtečný, je i tenhle datadisk stále velmi slušnou střílečkou.
Celkovo je titul v tom, čo robí, dokonalý - parádna akcia, parádne prostredia, neustále sa meniaci dizajn levelov a nepriateľov, ako aj možnosť hrania akčne alebo stealth. Pritom stále ostáva ten oldschoolový pocit, keď si musíte náboje zbierať ručne a zdravie sa vám dopĺňa len čiastočne. Tentoraz hra nepotrebuje hromadu prestrihových scén, ktoré by prerušovali akciu a dokáže príbeh rozpovedať aj bez nich. Multiplayer hra síce nedostala, ale ani nechýba, možno by sa však do challenge misii hodila kooperácia, pretože sú na to ako stvorené. Zvýšilo by to zábavu. Napriek tomu sa vzhľadom na cenu a štylizovanie produktu ako expanzie ťažko dá Wolfenstein: Old Blood niečo zásadné vytknúť. Ak ste hrali pôvodnú hru a páčila sa vám, neváhajte.
Užívateľské hodnotenia - Wolfenstein: The Old Blood
Supr hra,tesil sem se na ni a hra me nesklamala,ba naopak.Vyborna grafika,dobry bribeh no prote co dodat,bombicka,uz ted se tesim na pristi rok a doufat ze vyde dalsi dil.
Bal som sa ,ze the old blood proste nebude dobre, ale mylil som sa Hratelnost je vynikajuca,dobra optimalizacia, krasne sa pribeh tejto hry spaja s predoslou hrou. Ked sa vam pacilo the new order toto sa vam bude pacit, 100% je malo
Verdikt od Tiscali to vystihol úplne presne. Hra ide len v stopách svojho predchodcu a nepridáva fakticky nič nové. Ak si zoberieme fakt, že Old Blood je LEN datadisk, tak ide o slušnú porciu, no ak zohľadníme to, že ten datadisk je samospustiteľný, a tým pádom budiaci dojem, že ide tak trochu o pokračovanie, zistíme, že vlastne nie sme dostatočne nasýtení. :)
Perfektná HRA!! Tento Wolfenstein prekonal aj svojho predchodcu "The New Order" Wolfenstein - The Old Blood pináša všetko čo dnešným FPS chýba,prostredie je velmi dobre spracovane a zombici nemaju.Takze palec hore.Bohuzial ostali aj nedostatky ako doskakovanie Textur.Ale ak toto prehryziete je to uzasna hra ktora nenudi.
Ďalšie naivné pokračovanie tejto s*ačky, ktorá v tomto novom diele ( datadisku ) vela zmien neprináša, hlavne príbeh, kde Nacisti vyhrali vojnu, ale jeden američan ( nikdo iný na svete ! ) sa rozhodne, že sa postaví do cesty Nemcom, aby ich zastavil, američania sa zrejme snažia už zúfalo zo seba robiť hrdinou kde sa dá, ale všetci vieme, kde sú a kde budú :-)
Inak skvelá grafika, prostredie, misie to stojí za spomenutie medzi + a na čo sa dá behom hrania zameriavať...
inak je to jeden velký americký bullshit kde robia zasa z Nemcov to čo robia... hlavne že američania sú najlepší ( irónia )...
Machine Games je štúdio ktoré založili ludia zo Starbreeze, známe tiež svojimi neistými "AAA" titulmi. Old Blood prehlbuje všetky chyby ktoré sprevádzali New Order a je cítiť že Machine Games sú len nástrojom na ukojenie komerčných chúťok Bethesdy a že sa nejedná o prácu nadaných umelcov, ale len o prácu šikovných programátorov ktorý zrealizovali svoju zákazku. Zastaralí patent ktorý na výrobu hry použili je na výsmech, tak ako je na výsmech to že ani ten nezvládli. Hra je nenápaditá, mechaniky sú v nej citelne na silu a pôsobia iba ako mimikry na nabudenie dojmu jedinečnej identity. Opisovať nedostatky tejto hry by bolo na dlho, v celku je to však strielačka použitelná, ale z môjho pohladu je toto dehonestácia značky Wolfenstein s absolútne žiadnym prínosom do FPS žánru.
+ pribeh + grafika a optimalizace + hodne zbrani + dualwield + prostredi + zadne zdlouhave loadingy + ukazky jsou udelane jako in-game video = jsou lepsi a dej plyne konstantne dal + no proste pecka... + kamaradi BJe umiraji vsude a porad okolo nej, nej jak v COD, kde jsou vsechny postavy uz asi pribehovych 50 let a jsou nesmrtelne
Datadisk podle mně splnil účel. Wolfenstein 3D v novém podání. Udělal sjem chybu že jsem první hrál tento datadisk a až pozděj New Order. První jsem si říkal že je to takové..."o ničem", ale po dohrání New Order jsem si řekl že je to spíš takové zpestření herního zážitku, říkal jsem si že tam není propracovaný příběh. No u starého wolfensteina jsem nad tím taky nepřemýšlel tak proč teď že.. Já si myslím že to účel splnilo. Hra má výbornou grafiku, s optimalizací jsem taky spokojený, hratelnost se mi hodně líbila, myslím že na datadisk se to povedlo.
+grafika +hratelnosť +zábava +audio +level dizajn +prostredie +herná náplň +zbrane +oldchool feeling +AI +cena +menej bugov lepšie to beží jak pôvodný New Order
-kratšie -viacej noviniek by som ocenil
I tak tento datadisk potvrdil že New Order bola jedna z najlepšia herná adaptácia legendy vôbec.
Pribeh dal sa bol robený pred new order . + grafika , postavy , okolie atd - časová hrateľnosť ,malá prešiel som to za 5 hod potom čo veľa miesta na disku
vyborna hra bavilo ma to bolo to super hral som to stale nevedel som sa od toho odrthnut takto by mali vyzerat hry skvela praca dobre to je urobene keby vsetky vyzerali takto tak by to bolo uplne super ..
vyborna hra bavilo ma to bolo to super hral som to stale nevedel som sa od toho odrthnut takto by mali vyzerat hry skvela praca dobre to je urobene keby vsetky vyzerali takto tak by to bolo uplne super ..
Rozhodne z velke casti prekonal New Order, jak animaci, zbranemi a optimalni realicnosti, tak i zajimavosti prostredi.Hru jsem si uzil o neco vic, nez New Order, doufam ze WOLF II me nezklame.
vyborna hra bavilo ma to bolo to super hral som to stale nevedel som sa od toho odrthnut takto by mali vyzerat hry skvela praca dobre to je urobene keby vsetky vyzerali takto tak by to bolo uplne super ..
vyborna hra bavilo ma to bolo to super hral som to stale nevedel som sa od toho odrthnut takto by mali vyzerat hry skvela praca dobre to je urobene keby vsetky vyzerali takto tak by to bolo uplne super ..
vyborna hra bavilo ma to bolo to super hral som to stale nevedel som sa od toho odrthnut takto by mali vyzerat hry skvela praca dobre to je urobene keby vsetky vyzerali takto tak by to bolo uplne super ..
vyborna hra bavilo ma to bolo to super hral som to stale nevedel som sa od toho odrthnut takto by mali vyzerat hry skvela praca dobre to je urobene keby vsetky vyzerali takto tak by to bolo uplne super ..
vyborna hra bavilo ma to bolo to super hral som to stale nevedel som sa od toho odrthnut takto by mali vyzerat hry skvela praca dobre to je urobene keby vsetky vyzerali takto tak by to bolo uplne super ..
vyborna hra bavilo ma to bolo to super hral som to stale nevedel som sa od toho odrthnut takto by mali vyzerat hry skvela praca dobre to je urobene keby vsetky vyzerali takto tak by to bolo uplne super ..
vyborna hra bavilo ma to bolo to super hral som to stale nevedel som sa od toho odrthnut takto by mali vyzerat hry skvela praca dobre to je urobene keby vsetky vyzerali takto tak by to bolo uplne super ..
vyborna hra bavilo ma to bolo to super hral som to stale nevedel som sa od toho odrthnut takto by mali vyzerat hry skvela praca dobre to je urobene keby vsetky vyzerali takto tak by to bolo uplne super ..
vyborna hra bavilo ma to bolo to super hral som to stale nevedel som sa od toho odrthnut takto by mali vyzerat hry skvela praca dobre to je urobene keby vsetky vyzerali takto tak by to bolo uplne super ..
vyborna hra bavilo ma to bolo to super hral som to stale nevedel som sa od toho odrthnut takto by mali vyzerat hry skvela praca dobre to je urobene keby vsetky vyzerali takto tak by to bolo uplne super ..
vyborna hra bavilo ma to bolo to super hral som to stale nevedel som sa od toho odrthnut takto by mali vyzerat hry skvela praca dobre to je urobene keby vsetky vyzerali takto tak by to bolo uplne super ..
vyborna hra bavilo ma to bolo to super hral som to stale nevedel som sa od toho odrthnut takto by mali vyzerat hry skvela praca dobre to je urobene keby vsetky vyzerali takto tak by to bolo uplne super ..
vyborna hra bavilo ma to bolo to super hral som to stale nevedel som sa od toho odrthnut takto by mali vyzerat hry skvela praca dobre to je urobene keby vsetky vyzerali takto tak by to bolo uplne super ..
vyborna hra bavilo ma to bolo to super hral som to stale nevedel som sa od toho odrthnut takto by mali vyzerat hry skvela praca dobre to je urobene keby vsetky vyzerali takto tak by to bolo uplne super ..
vyborna hra bavilo ma to bolo to super hral som to stale nevedel som sa od toho odrthnut takto by mali vyzerat hry skvela praca dobre to je urobene keby vsetky vyzerali takto tak by to bolo uplne super ..
vyborna hra bavilo ma to bolo to super hral som to stale nevedel som sa od toho odrthnut takto by mali vyzerat hry skvela praca dobre to je urobene keby vsetky vyzerali takto tak by to bolo uplne super ..
vyborna hra bavilo ma to bolo to super hral som to stale nevedel som sa od toho odrthnut takto by mali vyzerat hry skvela praca dobre to je urobene keby vsetky vyzerali takto tak by to bolo uplne super ..
vyborna hra bavilo ma to bolo to super hral som to stale nevedel som sa od toho odrthnut takto by mali vyzerat hry skvela praca dobre to je urobene keby vsetky vyzerali takto tak by to bolo uplne super ..
vyborna hra bavilo ma to bolo to super hral som to stale nevedel som sa od toho odrthnut takto by mali vyzerat hry skvela praca dobre to je urobene keby vsetky vyzerali takto tak by to bolo uplne super ..
vyborna hra bavilo ma to bolo to super hral som to stale nevedel som sa od toho odrthnut takto by mali vyzerat hry skvela praca dobre to je urobene keby vsetky vyzerali takto tak by to bolo uplne super ..
vyborna hra bavilo ma to bolo to super hral som to stale nevedel som sa od toho odrthnut takto by mali vyzerat hry skvela praca dobre to je urobene keby vsetky vyzerali takto tak by to bolo uplne super ..
vyborna hra bavilo ma to bolo to super hral som to stale nevedel som sa od toho odrthnut takto by mali vyzerat hry skvela praca dobre to je urobene keby vsetky vyzerali takto tak by to bolo uplne super ..
vyborna hra bavilo ma to bolo to super hral som to stale nevedel som sa od toho odrthnut takto by mali vyzerat hry skvela praca dobre to je urobene keby vsetky vyzerali takto tak by to bolo uplne super ..
vyborna hra bavilo ma to bolo to super hral som to stale nevedel som sa od toho odrthnut takto by mali vyzerat hry skvela praca dobre to je urobene keby vsetky vyzerali takto tak by to bolo uplne super ..
vyborna hra bavilo ma to bolo to super hral som to stale nevedel som sa od toho odrthnut takto by mali vyzerat hry skvela praca dobre to je urobene keby vsetky vyzerali takto tak by to bolo uplne super ..
vyborna hra bavilo ma to bolo to super hral som to stale nevedel som sa od toho odrthnut takto by mali vyzerat hry skvela praca dobre to je urobene keby vsetky vyzerali takto tak by to bolo uplne super ..
vyborna hra bavilo ma to bolo to super hral som to stale nevedel som sa od toho odrthnut takto by mali vyzerat hry skvela praca dobre to je urobene keby vsetky vyzerali takto tak by to bolo uplne super ..
vyborna hra bavilo ma to bolo to super hral som to stale nevedel som sa od toho odrthnut takto by mali vyzerat hry skvela praca dobre to je urobene keby vsetky vyzerali takto tak by to bolo uplne super ..
vyborna hra bavilo ma to bolo to super hral som to stale nevedel som sa od toho odrthnut takto by mali vyzerat hry skvela praca dobre to je urobene keby vsetky vyzerali takto tak by to bolo uplne super ..
vyborna hra bavilo ma to bolo to super hral som to stale nevedel som sa od toho odrthnut takto by mali vyzerat hry skvela praca dobre to je urobene keby vsetky vyzerali takto tak by to bolo uplne super ..
vyborna hra bavilo ma to bolo to super hral som to stale nevedel som sa od toho odrthnut takto by mali vyzerat hry skvela praca dobre to je urobene keby vsetky vyzerali takto tak by to bolo uplne super ..
The New Order bola pecka. Cakal som ze i toto bude rovnako dobre, no mylil som sa. Prakticky ziadny pribeh, cutsceny, iba cista strielacka. Horsia optimalizacia ako New Order a mam pocit ze aj horsie vyzera. Kazdopadne je grafika stale skvela i samotne lokacie, takze pokial hladate cistu strielacku a neprekazaju vam ani nazi zombies, je to hratelne.
vyborna hra bavilo ma to bolo to super hral som to stale nevedel som sa od toho odrthnut takto by mali vyzerat hry skvela praca dobre to je urobene keby vsetky vyzerali takto tak by to bolo uplne super ..
Bavilo mě víc než The New Order, už jen kvůli neskrývané inspiraci klasickým "The Return of Castle Wolfenstein". + návrat do hradu Wolfenstein pohladí oldschoolové hráče po duši + skvělá atmosféra a boží hratelnost + špičkový a rozmanitý level design včetně arén + skvěle vyvážený stealth a klasické rubání nepřátel + využití ocelové trubky + na datadisk slušná délka hry (6-8 hodin) + tajné místnosti + easter egg v podobě Cacodemona z Dooma + výborně provázané s The New Order - levely z prapůvodního 3D Wolfensteina jsou fajn, ale kdo by to dnes hrál? - průměrný příběh, ale kdo by o něj u Wolfíka stál? - BJ je až moc velký superman, který bez problémů rozchodí elektrické křeslo, nebo trubku zaraženou do stehna - upilovaná brokovnice není až tak skvělá zbraň, jak byste čekali - se stavebním mechem není taková zábava jako s jeho ozbrojeným dvojčetem z The New Order - finální boss fight je velmi průměrný - chyběly mi tu mrštné sexy nacistky v černé kůži se steny z původního TROCW - po odložení ostřelovačky se vypne optika (musí se opět nahodit stisknutím X, což jsem zjistil, až když jsem hru dohrál)
-: bugy a technické nedostatky, sporné vlastnosti zbraní, súboje s bossmi, príbeh +: grafika, audio, hudba, dizajn, atmosféra, zábava, humor, voľba postupu, umelá inteligencia, zbrane, bonus materiál, easter eggy, cena Verdikt: Ako sa najlepšie zbaviť náckov? Jednoducho nabehnúť a vystrieľať ich! Presne takúto stratégiu volí B.J. Blazkowicz v rámci prequelu hry Wolfenstein: The New Order, v podobe Wolfenstein: The Old Blood. Ten sa delí na dve časti. V prvej sa opätovne vraciame na známy hrad Wolfenstein na steroidoch, s cieľom lokalizovať nacistického pohlavára Deathsheada. V druhej časti sa prenesieme do kulís z pera Lovecrafta, resp. mestečka Wolfburg, keďže nacistická archeologička Helga Von Schabbs kopala tam, kde nemala a prebudila staré zlo. Likvidácia nepriateľov chutí tak, ako predtým, no teraz možno zvoliť aj tichý postup a likvidáciu aj za pomoci časti skorodovaného potrubia, ktoré slúži aj na lezenie po stenách, čiže taký švajčiarsky nožík. Podstatná je likvidácia dôstojníkov, ktorí môžu zburcovať jednotky a sústrediť ich útok. Slabinou sú naopak súboje s bossmi, bugy alebo aj opakovane sa nahrávajúce textúry. Multiplayer hra neobsahuje, no hernú dobu naťahujú zberateľské predmety, arény a snaha o prekonanie skóre v tabuľkách. Decimovanie náckov a zombie-náckov jednoducho neomrzí a k tomu The Old Blood to umožňuje aj v rámci úrovní starého Wolfenstein 3D!
vyborna hra bavilo ma to bolo to super hral som to stale nevedel som sa od toho odrthnut takto by mali vyzerat hry skvela praca dobre to je urobene keby vsetky vyzerali takto tak by to bolo uplne super ..